+ خصوصیاتی که از پیشرفت جلوگیری می کند

 آیا می دانید خصوصیاتی که از سرو سامان گرفتن شما جلوگیری می کنند ، کدامند ؟

یک سری افکار مدام در سر ما وجود دارند که در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم :

1_ شاید این یک روز بدرد بخورد .

این دسته از افراد عادت دارند چیزهای بیهده را یک جا جمع کنند . گاهی ترش از نا امنی مالی یا عاطفی باعث می شود افراد بیشتر از حد نیاز خود وسایل یا لباسهایی را نگه دارند . لباسهایی که دیگر پوشیده نمی شوند و وسایلی که دیگر از کار افتاده اند . در این جور مواقع به خود اطمینان بدهید که هیچ اتفاقی نمی افتد . اگر چیزی را مدت ها استفاده نکرده اید ، احتمالا بعدها نیز بلااستفاده می ماند . آن را نگه ندارید ، اگر زمانی لازم شد دوباره تهیه می کنید .

2_ فردا ، فردا، ... امروز نه !

آیا شما از آن دسته از افرادی هستید که کار امروز را به فردا می اندازید ؟

اینجور افراد کارها را پشت گوش می اندازند و با تعللشان کارها را سخت تر می نمایند . پرداخت قبض ها ، انجام کارهای منزل ، تمیز کردن اشیا و تعمیر کردن وسایل همه وهمه را به یک روز دیگر موکول میکنند .به این افراد باید یاد آوری کرد فردا فرقی با امروز ندارد . به هر حال این کارها باید انجام شوند و به تعویق انداختن آن ها کار را راحت تر نمی کند . بهتر است همین امروز دست به کار شوند تا زودتر به نتیجه برسند . شروع کار مشکل است ، اما همین که کار راه افتاد ، ادامه دادن و اتمام آن دیگر سهل وآسان است .

3_ نمی توانم ، نمی خواهم و نمی کنم .

کودک یاغی درون این جور افراد مدام بهانه می گیرد . عصیانگری می تواند به هر شکلی ظاهر شود ، لباس هایم را آویزان نمی کنم ، ظرف هایم را نمی شویم و پارکینگ را تمیز نمی کنم . نتیجه هر چه باشد ، فرقی نمی کند . این افراد باید بدانند دوران کودکی به پایان رسیده است . آن ها بزرگ شده اند و باید مانند بزرگترها رفتار کنند . با کودک لجباز و نافرمان خود خداحافظی کنید .

4_ صبر کن . دارم برنامه ریزی می کنم . همین که آماده شدم کار را شروع می کنم .

معلوم است شروع می کنی ، اما کی ؟

در واقع کمال گرایان کارهای بزرگی می کنند ، البته وقتی آن را شروع کنند . اما منتظر هستنند وقت آن را پیدا کنند یا انرژی کافی برای انجام کاره را داشته باشند . 20 درصد هر کاری را انجام بدهید ، 80 درصد بقیه کار به راحتی انجام می شود . بهتر است کار را بلافاصله شروع کرد و به آخرش فکر نکرد ، چون به هر حال کار انجام می شود .

5_ آخ یادته ...؟

برخی افراد از هر چیزی یک خاطره ای دارن و یا علاقه ای به یکسری وسایل دارند و آن ها را جمع می کنند . لباس های بچه گانه ، کارنامه های دوران دبستان ، کارت تبریک ها و خلاصه همه چیز . مشکل اینجاست که گاهی میان این همه چیز به یاد ماندنی ، مهمترین و اصلی ترین چیزها گم می شوند .

سعی کنید همیشه بهترین چیزها را نگه دارید ، نه همه آنه را . مثلا عکس ها ، سوغاتی ها و یادگاری های ماندگار را نگه دارید و بقیه را دور بیاندازید .

نویسنده : تکتم ; ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک


اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها