+ رابطه حلقه ازدواج و انگشت چهارم

رابطه حلقه ازدواج و انگشت چهارم

تا به حال فکر کرده اید چرا حلقه ازدواج باید در انگشت چهارم دست چپ باشد ؟ اگر می خواهید دلیل آن را بدانید ابتدا  کف دو دستتان را روبروی هم قرار دهید و دو انگشت میانی دست چپ و راستتان را به هم بچسبانید و دست ها را کاملا به هم فشار دهید .

بعد چهار انگشت باقی مانده را از نوک آن ها به هم متصل کنید . به این ترتیب همه پنج انگشت به قرینه اشان در دست دیگرتان وصل هستند . حالا سعی کنید انگشتان شصتتان را از هم جدا کنید . انگشتان شصت در اساطیر چینی نماینده والدین هستند . انگشت های شصت می توانند از هم جدا شوند چون همه آدم ها روزی از همدیگر جدا میشوند و والدین ما نیز روزی ما را ترک خواهند کرد . حالا دوباره انگشتان شصت را به هم متصل کنید و بعد سعی کنید انگشتان دوم دوم را از همدیگر جدا کنید . انگشتان دوم دست ( انگشتان اشاره ) نمایانگر خواهران و برادران هستند آن ها هم برای خودشان همسر و فرزندانی دارند ، این هم دلیلی است که آنها مارا ترک کنند .

اکنون دو انگشت اشاره را روی هم قرار دهید و انگشت های کوچک را از هم جدا کنید انگشتان کوچک نماد فرزندان شما هستند ، آن ها هم دیر یا زود شما را ترک می کنند .

انگشتان کوچکتان را دوباره روی هم قرار دهید سعی کنید انگشت های چهارم ( انگشت حلقه ازدواج ) رااز هم جدا کنید ، می بینید که از هم جدا نمی شوند . حتی اگر ذره ای هم به زور جدا شوند ، دوباره با لرزش آرامی به سمت هم بر می گردند . آن ها نماد زن وشوهر هستند که برای تمام عمر در کنار هم باقی می مانند ، عشق های واقعی برای همیشه همه جا با هم هستند . پس به این دلیل است که حلقه ازدواج در انگشت چهارم نشانده می شود و در دست چپ که به قلب نزدیکتر است .

نویسنده : تکتم ; ساعت ٤:٤٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ آبان ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک


+ آقایان بخوانند .......

آقایان بخوانند .......

چند توصیه برای حمایت عاطفی از همسران به اصطلاح قهر

اگر می خواهید همسرتان دائما ً زنی سر زنده ، خوش اخلاق و مادر تمام عیار باشد فقط کافی است روزانه چند دقیقه به حرفهایش گوش بدهید . توجه کنید باید به حرفهایش گوش کنید ، نه این که به گوش کردن تظاهر کنید .

وقتی زن شما از چیزی ناراحت است ، طبیعی ترین کاری که می کند فقط حرف زدن است لطفا موقع گوش دادن به حرف های او به این چند توصیه عمل کنید .

وقتی همسر یا نامزدتان ناراحت است منتظر نباشید او شروع کند . شما سر صحبت را باز کنید به این ترتیب 50 درصد ناراحتی او از بین می رود .

از قطع کردن حرف های او جداً خودداری کنید  .

تا حد امکان آرامش خود را حفظ کنید چرا که حتی اگر برای لحظه ای کنترل خود را از دست بدهید بازنده شمایید .

اگر همسر یا نامزدتان قصدحرف زدن نداشت و قهر بود از او سوال کنید تا مجبور شود جوابتان را بدهد .

اگر نمی توانید احترام را رعایت کنید یا نمی دانید چه بگویید ، سکوت کنید و اجازه بدهید زمان بگذرد تا آرامش خود را به دست آورید .

وقتی به او اجازه صحبت می دهید مطمئن باشید ناراحت شدن از این که او چرا ناراحت است کمکی به حل مسئله نمی کند .

قبل از او داوری نکنید و سعی کنید احساسات او را پیشاپیش نسنجید تا خودش درباره حسی که دارد با شما حرف بزند .

نویسنده : تکتم ; ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ آبان ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک


+ ملاک برای انتخاب همسر

 ملاک برای انتخاب همسر

از آنجایی که هدف اصلی و غایی اسلام در فرهنگ و ارزش های اسلامی و مبانی روان شناختی همسری ، نیل به « آرامش » است و مسایلی همچون از تنهایی به در آمدن ، تشکیل خانواده های مستقل ، ارضای غرایز طبیعی و فرزند آوری از نتایج قهری ازدواج است ونه هدف اصلی ، باید معیارهای انتخاب همسر به گونه ای باشد که مارا به هدفی که قرآن در امر ازدواج بیان می دارد _ که همانا استقرار در ساحل آرامش است _ نایل گردند . لتسکنوا الیها « آرامش درون » گران قدر ترین موهبت الهی است . سعادت و خوشبختی در گرو برخورداری از این موهبت عرشی است .

پس بهترین زوج و مطلوب ترین همسر ، کسی می تواند باشد که وجود و حضورش بیش از همه آرامش بخش جان باشد . از این رو در معیارهای انتخاب همسر باید این مهم به عنوان اصلی ترین شاخص و فطری ترین معیار همیشه مد نظر باشد . چرا که اگر انتخاب همسر با توجه به معیارهای طرح شده از ناحیه ی شریعت صورت پذیرد حاصلی جز ان آرامش نخواهد بود . بنابراین با توجه به روایات ، این اصول کلی در انتخاب همسر باید مورد توجه قرار گیرد :

توجه به خانواده ، ایمان ، تقوا ( کفویت ) ، اخلاق ، رشد و آگاهی ، تناسب سنی و جسمی .

البته لازم به ذکر است آنچه در امر ازدواج مهم است توجه به کفویت است که در مورد مرد و زن می بایست در نظر گرفته شود .

رسول خدا ( ص ) فرمودند :

انکحوا الاکفاء و انکحوا منهم و اختاروا النطفتکم .

باید معیارهای انتخاب همسر به گونه ای باشد که ما را به هدفی که قرآن در امر ازدواج بیان می دارد ، که همانا استقرار در ساحل آرامش است ، نایل گرداند .

زمینه ازدواج هم کفوها را فراهم کنید ، و آنان را برای به وجود آوردن فرزندان شایسته به عقد خود در آورید .

و نیز فرمودند :

المومن کفو مومن

« کفویت » یعنی زن و مرد در شانی باشند که بتوانند همسر و همتای یکدیگر قرار بگیرند و زبان و منطق هم را بفهمند ، در بعد اعتقادی و اخلاقی مثل هم باشند ، و چون دو بال یک کبوتر ، هم قدرت و هم توان باشند .

ثبات در ویژگی های  اخلاقی و شخصیت ، از عواملی است که در ازدواج نقش مهمی دارد .

 

نویسنده : تکتم ; ساعت ٤:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٥ آبان ۱۳۸٧
تگ ها:
    پيام هاي ديگران()   لینک


اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها